Європейською Енергетичною Відзнакою цікавляться у Чернігові
Чернігів розглядає можливість долучення до проекту «Впровадження Європейської енергетичної відзнаки (ЄЕВ) в Україні».
22 квітня керівник проекту «Впровадження Європейської енергетичної відзнаки в Україні», виконавчий директор Асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк та експерт проекту Марія Дружиніна відвідали Чернігів. На робочій зустрічі з ними в Чернігівській міській раді місто представляли заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако та фахівці управління економічного розвитку міста.
- У сферу енергозбереження Чернігів за трохи більше ніж три роки вклав близько 173 млн грн своїх коштів і 23 млн залучених. Зрозуміло, що найкращий досвід із цього мають європейські країни, які вже пішли вперед, запроваджують ці технології багато років. У них і потрібно вчитися, - заявив, зокрема, п.Ломако.
Він додав, що утримання будівель бюджетної сфери, які дісталися у спадок ще з радянських часів, є зараз для міста однією з головних статей бюджетних витрат. Тому місто готове інвестувати кошти в енергоощадні технології і буде в межах своїх можливостей це робити.
Зрозуміло, що інвестиції тільки в заміну технологій не дадуть максимального результату без правильно організованого енергоменеджменту. І Чернігів вже вийшов на той рівень, коли є готовність вдосконалювати цей напрямок, структурувати всі процеси і застосовувати вже випробувані у світі системні підходи до управління ними.
-
І для громадян, і для бюджету основний затратний напрямок – це платіжки за комунальні послуги. Ми не можемо змінити тарифи – але можемо змінити розмір платіжок, впроваджуючи енергоощадні технології. Тому для Чернігова це пріоритет, - наголосив заступник міського голови.
Як розповів начальник відділу енергоефективності Управління економічного розвитку Чернігівської міської ради Роман Мовчан, у бюджетній сфері Чернігова щоденний енергомоніторинг за фактичним споживанням енергоносіїв здійснюється з 2015 року. Він проводиться за допомогою спеціального програмного комплексу. Програма дозволяє охопити всі 190 бюджетних будівель. Передача і аналіз даних відбуваються автоматично через онлайн-сервіс. Програма враховує всі технічні характеристики кожної будівлі, дозволяє визначити клас її енергоефективності тощо. Також вона дозволяє негайно бачити нестандартні, нештатні ситуації, виявлення яких раніше потребувало значного часу.
Моніторинг дозволяє виміряти й економічний ефект від запровадження енергоефективних заходів. Накриклад, у корпусі ІІІ поліклінічного відділення міської лікарні №1, у якій за бюджетні кошти міста встановлений індивідуальний тепловий пункт та проводиться утеплення, за результатами енергоспоживання за березень економія вже становила 35%.
Для довідки нагадуємо: ЄЕВ - це європейська система, яка спонукає місцеві органи влади до впровадження вдосконалених підходів планування та ефективних заходів енергетичної та кліматичної політики. Аудитори ЄЕВ спочатку вивчають місцеві умови та визначають максимальний рівень, якого в ідеалі могло би досягти місто в плані енергоефективності. А потім відносно до цього періодично оцінюється той рівень, якого це місто досягло фактично. При досягненні 50% від максимуму місто відзначається спеціальним сертифікатом і вважається таким, що одержало Європейську енергетичну відзнаку. На сьогодні участь у ЄЕВ беруть більше 1200 міст з 12 країн світу, а вже отримали відзнаку більше 600 міст.
(за матеріалами сайту Чернігівськіої міської ради)