Відбулося третє засідання Наглядового Комітету ЄЕВ в Україні
15 грудня в режимі онлайн відбулося третє засідання Наглядового Комітету Європейської Енергетичної Відзнаки в рамках реалізації проекту «Впровадження ЄЕВ в Україні» за підтримки Швейцарії. У зустрічі взяли участь заступник Міністра розвитку громад і територій України Василь Лозинський, заступниця директорки Швейцарського Бюро Співробітництва в Україні Пріска Депнерінг та менеджер проектів ШБС Анна Вільде, керівник Національного офісу ЄЕВ, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк, керівник програм SECO Алан Ґайґер, міський голова м.Житомира Сергій Сухомлин, відповідальні працівники Мінрегіону, міжнародні та національні консультанти та експерти ЄЕВ.
У вітальному слові п.Лозинський наголосив на пріоритетах уряду у сфері енергоефективності та подякував SECO, ШБС та АЕМУ за постійну підтримку і активну участь у допомозі та впровадженні профільних проектів і програм у цій царині.
Учасники зустрічі підтвердили склад та повноваження Наглядового Комітету, сертифікаційної та акредитаційної комісій. Святослав Павлюк, як керівник проекту, у короткій презентації представив основні досягнення та результати впровадження ЄЕВ в українських містах, а також план впровадження та бюджет проекту на наступний рік. Наглядовий комітет погодив звіт, а керівник програм SECO А.Ґайґер підтвердив згоду швейцарської сторони на продовження фінансування проекту.
Після цього увазі Наглядового Комітету було представлено дослідження енергетичних бюджетів українських громад, здійснене у рамках проекту експертами АЕМУ у 2021р., разом із висновками та рекомендаціями щодо вдосконалення процесів планування цих бюджетів. Від імені Міністерства В.Лозинський запропонував у найкоротші терміни розіслати рекомендації, зроблені на основі дослідження, до всіх органів місцевої та регіональної влади з метою врахування їх при підготовці бюджетів на 2022р. Зі свого боку, п.Ґайґер підтримав важливість поширення інформації про дослідження, результати та висновки серед українських громад, оскільки така інформація дасть їм змогу переглянути попередні підходи до фінансування заходів з енергоефективності та досягли значно вищої ефективності їх впровадження.
На завершення засідання п.Ґайґер представив плани ШБС щодо подальшої роботи із ЄЕВ. Він, зокрема, зазначив, що у планах – подальший розвиток програмної, системної підтримки впровадження Відзнаки в Україні, зокрема, із елементами демонстраційних проектів у містах-учасниках ЄЕВ.