АЕМУ провела Другий Форум учасників Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні
У четвер, 6 квітня, у Києві пройшов Другий Форум учасників ЄЕВ. В заході взяли участь заступник Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Бутенко, голова Держенергоефетивності Ганна Замазєєва, координаторка проєктів та програм посольства Швейцарії Анна Вільде, міста-учасники проєкту та зацікавлені громади.
“Минулого року наше життя змінилося. Водночас, на фоні усіх труднощів, через які нам доводиться проходити, Україна стала кандидатом у члени ЄС. З моменту набуття цього статусу від нас очікують виконання тих вимог, які в Євросоюзі виставляють до своїх громад, міст та підприємств. Якщо раніше Україна виставляла собі мету досягнути кліматичної нейтральності до 2060 року, то зараз ця ціль в нас зсувається до 2050 року. Вона не є прописаною, але що більше ми просуваємося до ЄС, то більше це ставатиме нашим щоденним завданням”, – сказав під час відкриття Форуму виконавчий директор Асоціації “Енергоефективні міста України” Святослав Павлюк.
“Європейська Енергетична Відзнака – це надзвичайний шанс зібрати усіх фахівців міської ради разом з іншими експератами, щоб працювати над ідеями та їх реалізацією. Бо часто зустрічі різних департаментів – це зустрічі для звітності, а не для планування. Ми ж пропонуємо інше. Міста, які це зрозуміли, використовують цю можливість і показують реальні зміни”, – сказала Мар’яна Приступа, заступниця виконавчого директора АЕМУ.
Під час заходу голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва вперше представила мерам міст та очільникам громад своє бачення впровадження політики енерегоефективності.
“Я планую ініціювати цілий комплекс програм і фінансових інструментів, завдяки яким ми зможемо досягати реальної економії енергії і коштів, а також виконати понад 80% завдань Національного плану дій з енергоефективності у рамках євроінтеграції”, – сказала Замазєєва.
За словами заступника Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Бутенка, планування політики міністерства буде грунтуватися на комунікації з громадами.
“Серед принципів відновлення основним є Build Back Better, тому енергоефективність має бути пріоритетом в усіх планах відбудови. Без цього ми не позбудемося енергозалежності. Ми бачимо динаміку подорожчання енергоресурсів, йде велике навантаження на ЖКГ… Ця система, яка в нас була, не справляється з цими викликами. Тому впровадження енергоефективних заходів та перехід на відновлювані джерела – це плани на наше найближче майбутнє”, – зазначив Олександр Бутенко.
Нагадаємо, що European Energy Award - це престижна сертифікація, яку вручають органам влади за впровадження та планування ефективних заходів енергетичної та кліматичної політики. Відзнака є інструментом покращення якості врядування у громадах. Також вона стимулює українські міста до зниження енергоспоживання, підвищення енергоефективності та зменшення викидів вуглекислого газу.
В Україні відзнаку отримати три міста: Вінниця, Житомир та Львів. Учасниками проєкту є Суми, Долина, Миргород, Нововолинськ, Черкаси, Сєвєродонецьк, Тростянець, Чортків та Рівне.
Сертифікація була започаткована у Швейцарії і за 25 років існування її отримали понад 1500 муніципалітетів. Національним офісом Європейської енергетичної відзнаки в Україні є Асоціація «Енергоефективні міста України» (АЕМУ).
Проект та захід організовані за фінансової підтримки Швейцарії.






